Brama segmentowa - jak wybrać?

Bramy garażowe segmentowe – jak wybrać?

Każdy właściciel samochodu mieszkający w domu, ma też zapewne własny garaż na auto. Jest to rozwiązanie praktyczne, wygodne i bezpieczne. Aby tak było, należy jednak dokonać właściwego wyboru bramy garażowej. Na co zwrócić uwagę? Jakie bramy mogą sprawdzić się w Twoim garażu? Przekonajmy się!

Co wziąć pod uwagę?

Po pierwsze, musisz wziąć pod uwagę podstawową sprawę, czyli pomiary swojego garażu. Aby wybrana przez Ciebie brama zmieściła się lub też, by jej działanie rzeczywiście było wygodne, łatwe i praktyczne dla użytkownika, nie można sobie pozwolić tutaj na żadne pomyłki. Ważna będzie chociażby wysokość nadproża oraz szerokość węgarek. Twoja brama z pewnością nie będzie też wygodna, gdy zdecydujesz się na zbyt małą szerokość skrzydła, dlatego należy pomyśleć również o tym, jaki rodzaj auta ma być parkowany w danym garażu.

Bramy segmentowe

Bardzo popularnym wyborem właścicieli garaży są w ostatnim czasie bramy segmentowe. Dlaczego? Przemawia za nimi wiele zalet. Bramy garażowe segmentowe wypełniane są pianką i innymi materiałami, które dobrze izolują wnętrze garażu, zarówno pod względem akustycznym, jak też cieplnym. Bez obaw będziesz mógł zatem zamknąć się w garażu i dokonywać napraw lub majsterkować, bez generowania uciążliwego hałasu dla domowników. Nie zmarzniesz też przy tym i nie będzie konieczne dodatkowe ogrzewanie pomieszczeń garażowych. Konstrukcja bram segmentowych daje możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni przed garażem i w jego wnętrzu. Stąd też po ten rodzaj bram chętnie sięgają właściciele mniejszych posesji i niewielkich garaży. W przypadku garażu ważna jest też jego estetyka. Jest on przecież niejako częścią całego domu – musi więc odpowiednio się prezentować i być spójny z tym, jak wygląda sam budynek. Tutaj również uwydatnia się przewaga bram garażowych segmentowych nad innymi rodzajami bram. Można je bowiem wykonywać w wielu wzorach i kolorach (np. całej palecie barw RAL), bez konieczności pójścia na kompromis pod względem funkcjonalności bramy. Brama segmentowa może być tak ładna, jak i praktyczna oraz solidna. Producenci bram segmentowych oferują również mnóstwo rozwiązań z zakresu automatyki bram, które także bez wątpienia nieraz ułatwią Ci życie i korzystanie ze swojej bramy. Wybór jest naprawdę duży i w zależności od wybranego modelu bramy, na pewno będziesz miał też szerokie możliwości doboru automatyki. Czy są jakieś minusy bram garażowych segmentowych? Może nim być konieczność zostawienia miejsca na ścianie lub pod sufitem na prowadnice. Nie powinien być to jednak jakiś duży kłopot, wszystko można odpowiednio pod tym kątem przygotować. Nie są to też bramy z kategorii najtańszych. Jeśli poszukujecie najtańszych, najprostszych rozwiązań, to znajdziecie inne produkty, które będą Was bardziej interesować. Trzeba się jednak liczyć z tym, że za ceną idzie jakość. Takiego komfortu i bezpieczeństwa, jakie oferują bramy garażowe segmentowe, nie znajdziecie w tańszych modelach. Chodzi przecież o Twoje auto i Twój dobytek – czy warto zatem aż tak ryzykować?

Odpowiednio dobrana brama do garażu zapewni Wam i Waszemu autu bezpieczeństwo, a także pozwoli na wygodne korzystanie z garażu każdego dnia. Popularność zyskują rozwiązania stosowane w bramach garażowych segmentowych. Nie jest to najtańsze rozwiązanie dostępne na rynku, lecz na pewno warte swojej ceny ze względu na jakość bram i możliwości techniczne w nich stosowane. Zastanówcie się zatem i przeanalizujcie wszystko dokładnie przed wyborem bramy. Odpowiedzcie sobie na pytanie, czy oszczędność finansowa pod tym względem nie obróci się pewnego dnia przeciwko Wam.

Najnowsze wpisy: