alarm i wideomonitoring

Instalacje alarmowe i wideomonitoring IP

Ochrona swojej nieruchomości to bardzo ważne zadanie, które powinien zrealizować każdy właściciel. Jest wiele sposobów na to, aby czuć się bezpieczniej we własnym domu i mieć na niego oko nawet wtedy, kiedy jesteśmy daleko. Jednym z takich sposobów jest montaż instalacji alarmowej i połączenie jej z wideomonitoringiem IP.

Co takie rozwiązanie może nam dać? Z pomocą kamery IP, obraz jest przesyłany strumieniowo do sieci. Pozwala to połączyć się ze specjalnie utworzoną stroną, na której znajduje się streaming z wybranej kamery. Wbudowany odtwarzacz wideo, posiada kilka możliwości, jak stopowanie nagranie i zrzucanie klatek do plików JPG. Możliwe jest również zapisywanie nagrania do pliku wideo, jeśli kamera wykryje ruch. Rozwiązanie takie ma wiele zalet i pozwala nie tylko chronić dom przed włamaniem czy kradzieżą, ale zapewnia również rodzicom znacznie większą kontrolę nad zatrudnioną opieką dla dziecka. Niejednokrotnie już takie kamery pozwoliły zidentyfikować osoby, które w niewłaściwy sposób sprawowały opiekę nad powierzonymi dziećmi.

Jaki jest koszt instalacji i zakupu jednej takiej kamery? To wydatek około 300 do 400 złotych. Warto przy tym pamiętać, że aby kamera IP działała, wcale nie ma konieczności montażu instalacji alarmowej.

Najnowsze wpisy: